Η ομάδα έχει στόχο τον προγραμματισμό έτοιμων αλλά και τον σχεδιασμό και την κατασκευή custom αυτο-οδηγούμενων οχημάτων. Αποστολή της είναι η συμμετοχή σε αντίστοιχους διαγωνισμούς και συνέδρια. Όραμα της ομάδας αποτελεί η έμπρακτη εφαρμογή των ακαδημαϊκών γνώσεων των φοιτητών, η εκπαίδευση και η ανάπτυξη δεξιοτήτων των μελών, η αναβάθμιση των σύγχρονων τεχνολογιών στον τομέα των αυτο-οδηγούμενων οχημάτων στην Ελλάδα.